Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Abbakımevi Huzur Evi Hizmetleri Hakkında

Devamını oku...

Engelleri Aşan” İlk Avm Park Bornova Outlet Center Oldu

Park Bornova Outlet Center, engellilere yönelik düzenlemelerinin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi onayı ile "2 Yıldızlı Kırmızı Bayrak" almaya hak kazandı ve gönderine Engelsiz AVM bayrağı çekildi.

Devamını oku...

Gerçek Özür Bedende Değil Düşüncededir

31 Ekim-3 Kasım 2013 tarihleri arasında devam etmekte olan ENGELSİZMİR 2013 Kongresi ikinci gününde, West England Üniversitesi Mimarlık ve Planlama Bölümü Eşbaşkanı Sandra Manley'in konuşmasıyla başladı. Manley, konuşmasında; engelli vatandaşları düşünerek yapılan çevre planlamaları ve mimari yapıların,

Devamını oku...

Erişilebilir Kurumlar

ENGELSİZMİR 2013 Kongresi’nin öncesinde başlayan ve devam eden önemli çalışmalarından biri de engellilerin erişimine uygun hale getirilen kamuya açık faaliyet gösteren özel veya kamu kurumlarına ait açık ve kapalı mekânlar ile ulaşım araçlarına “Kırmızı Bayrak” verilmesi çalışmasıdır. Türkiye ölçeğinde ilk kez gerçekleştirilen ve engellilerin erişimine uygun mekânların sayısının arttırılması hedefleyen bu çalışmada Belediyemiz ilgili birimlerinden;

Devamını oku...

Elim Sende 3 Projesinde Yaratıcılık Sahnelendi...

Elim Sende 3 projesinde yaratıcılığın gösterisi sahnelendi. Proje kapsamında iki hafta boyunca yapılan atölye çalışmaları sonucunda hazırlanan gösteriler 9 Mart akşamı  izleyiciyle buluştu. 205 kişilik salonun tamamen dolu olduğu etkinliğe ilgi yoğundu.

Devamını oku...

Radyo Kontrollü Maket Yelken Ekibi kurulacaktır.

Engelsizmir kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir Piri Reis Denizcilik Derneği işbirliği ileİzmir’de deniz kültürünü, denize olan ilgiyi arttırmak ve engelli vatandaşlarımızı herkesle eşit biçimde yer alacağı bir spor dalıyla tanıştırmak amacıyla gerçekleştirilen 1M 1C Radyo Kontrollü Yelken Takımı Projesi eğitimlerine başladı.

Devamını oku...

Engelsizmir Trt Çocuk “Şenliğe Doğru” Programının Konuğu Oldu...

22 Nisan 2013 tarihinde TRT Çocuk'un hazırladığı “Şenliğe Doğru” programına İzmir Büyükşehir Belediyesi  İnciraltı Engelliler Eğitim Merkezi'nde düzenlenen 23 Nisan etkinlikleri konuk oldu.

ENGELSİZMİR 2013 Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Folklör Derneği, Ulusal Down Sendromu Derneği ve Otistik çocuklar tarafından düzenlenen halk oyunları gösterisi yer aldı.

Devamını oku...

Engelsiz İzmir Aikido Ekibi kurulacaktır

Engelsizmir kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Aikido Organizasyonu Derneği işbirliği ile İzmir’de Aikido sporuna olan ilgiyi arttırmak ve engelli vatandaşlarımızı bu spor dalıyla tanıştırmak amacıyla kurulan Engelsizmir Aikido Gösteri Takımı eğitimlerine Fuar Celal Atik Spor Salonunda başladı.

Devamını oku...

Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi: Bilişim Teknolojilerinde Evrensel Tasarım

Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi: Bilişim Teknolojilerinde Evrensel Tasarım Kongresi 23-25 Eylül'de Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezinde Gerçekleştirilecektir.

Devamını oku...

Engelsizmir Farkındalık Yaratma Çalışmalarına Dikilide Başladı

Engelsizmir farkındalık yaratma çalışmalarına Dikilide başladı. Engelsizmir Sosyal Komitesi ve Gençlik Komitesi yaklaşık 60 kişi ile Dikiliye gitti. Dikilide belediye yetkilileri ve engelli vatandaşlar tarafından karşılandi. Dikili meydanında açık havada Engelsizmir Gençlik Komitesi Üyesi olan engelsiz ve zihinsel engelli gençler tarafından Çizmeli Kedi Müzikali” sahnelendi.

Devamını oku...

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/