Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Teknoloji Kullanımında Aile Ve Kültürel Etmenler

Teknoloji kullanımında aile ve kültürel etmenler, değerlendirme, kaynak oluşturma, uygulama gibi konular mutlaka dikkate alınmalıdır. Aileler, çocuklar, uzmanlar ve öğretmenler için hazırlanacak olan teknoloji uygulamaları için şu noktalara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir:
1. Çocuklar için kullanılacak olan destek teknolojiler uzmanlardan tarafından değerlendirmeli ve hazırlanmalıdır.

Devamını oku...

Engellilerin Kullandıkları Yardımcı Araçlar

A- Protez: Doğuştan ya da sonradan olan herhangi bir nedenle bir uzvun tam veya kısmi kaybında, o uzvun fonksiyonlarını yerine getirmek ve görsel olarak vücut bütünlüğünü sağlamak üzere atölyelerde hazırlanan parmak, el, kol, bacak şeklindeki dışarıdan uygulanan takma uzuvlara protez denmektedir. Ayrıca, eklemlerde içten uygulanan protezler de mevcuttur.

Devamını oku...

Zihin Engelli Bireylerin Eğitiminde Eğitim Teknolojileri

Bilgi ve iletişim teknolojileri (BİT) son yıllarda birçok insanın yaşam koşullarını önemli ölçüde olumlu yönde değiştirmiştir. Eğitim teknolojileri ise sıradan eğitim ortamlarının olağan bir parçası haline dönüşmüştür. Bu bağlamda BİT'in zihin engelli bireylerin okulda ve günlük yaşamda karşılaştıkları problemleri çözmesine yönelik yapılan çalışmalarda bir artış görülmektedir.

Devamını oku...

Görme Engeliler İçin Faydalı Teknolojiler

American Printing House for the Blind: Bu sitede eğitimde kullanılan ürünlerden kitaba bir çok ürün yer almakta. (İnternet üzerinden spariş Amerika dışı için mümkün değildir)


Bilişim Eğitim Yayıncılık İletişim Danışmanlık San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.: Beyid firması kabartma (braille) baskı, görme engelliler için çeşitli ürünlerin satışı gibi konularda hizmet vermektedir.

Devamını oku...

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/