Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Engellilerimiz İçin Faydalı Siteler

Değerli Engelli ve Yaş Olarak Değerli Büyüklerimiz;

Nede küçük büyüklerimizsiniz çünkü siz her biriniz çok zeki ve yaşından büyük ve ailesini, ülkesini düşünen genç ve zeki bireylersiniz.

Biz büyükleriniz olarak sizler için burada sizlerin okul ve sosyal süreçlerinizde faydaası olabilecek bilgileri paylaşmak için yazdık ve çizdik. Kısaca paylaşımda bulunduk.

Sizlerinde bildiği gibi bilgi paylaştıkça artar. Siz küçük büyüklerimiz sitemizde yazar olabilirsiniz biliyor musunuz. Sizlere profil oluşturabiliriz. Sizleri aramızda görmekten onur duyarız. Sizin arkadaşlarınıza, büyüklerinize veya ailenize söylemek istedikleriniz varsa ve bunları paylaşmak istiyorsanız ite burası tam size göre.

Biz sizler için faydalı bağlantılar altında bir çok siteyi icneleyip sizlerin ve ailenizin girmesinde ve ziyaret etmesinde fayda olabilecek bir paylaşımda bulunduk. Biz birkaç tuğla koyduk. Evimizi gelin hep beraber inşa edelim.  

Engellerimizin Okuma Kaynakları İçin Önemli Kaynaklar;

Engellilerimiz İçin Faydalı İnternet Adreslerimiz;

Engelliler İle İlgili Yasal Düzenlemeler;

Görme Engelliler İçin Ürün Satan Firmalar

  • American Printing House for the Blind: Bu sitede eğitimde kullanılan ürünlerden kitaba bir çok ürün yer almakta. (İnternet üzerinden spariş Amerika dışı için mümkün değildir)
  • Bilişim Eğitim Yayıncılık İletişim Danışmanlık San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.: Beyid firması kabartma (braille) baskı, görme engelliler için çeşitli ürünlerin satışı gibi konularda hizmet vermektedir.
  • Braille Teknik Limited Şirketi: Ülkemizde yer alan bu firmanın sitesinde türkçe ekran okuyucudan cep telefonu ekran okuyucu programlarına bir çok ürünü bulabilirsiniz. (İnternet üzerinden spariş mümkün değildir)
  • CareTec: Bu sitede konuşan tansiyon ölçme aleti ve daisy formatındaki sesli kitapları çalabilen elektronik ürünler gibi bir çok ürünü bulmak mümkün. (İnternet üzerinden spariş vermek mümkün)
  • Cobolt Systems Ltd: Bu sitede; konuşan mikrodalga fırından renk tanıyıcıya, şerit metreden mutfak terazisine işinizi kolaylaştıracak bir çok ürünü bulabilirsiniz. (İnternet üzerinden spariş vermek mümkün)
  • Independent Living Aids: Bu sitede az görenler ve görme engelliler için bir çok ürünü bulabilirsiniz. (İnternet üzerinden spariş vermek mümkündür)
  • Maxiaids: Bu sitede görme engelliler, az görenler, işitme engelliler ve diğer engel grupları için ürünler satılmaktadır. (internet üzerinden spariş vermek mümkündür)

Görme Engelliler İçin Faydalı Uygulamalar

Ekran Okuyucu Sentezleyiciler

Arayüz Programları

Döküman Editörleri

Navigazyon Uygulamaları

Kitap Okuma Yazılımları

Klavye Programları

Nesne Tanıma Uygulamaları

İnternet Tarayıcıları

Sistem Araçları

Ses Tanıma Yazılımları

 

 

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/