Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Çocuklar İçin Faydalı Siteler

Değerli Ebeveynler ve Değerli Küçük Büyüklerimiz;
Nede küçük büyüklerimizsiniz çünkü siz her biriniz çok zeki ve yaşından büyük ve ailesini, ülkesini düşünen genç ve zeki bireylersiniz.
Biz büyükleriniz olarak sizler için burada sizlerin okul ve sosyal süreçlerinizde faydaası olabilecek bilgileri paylaşmak için yazdık ve çizdik. Kısaca paylaşımda bulunduk.
Sizlerinde bildiği gibi bilgi paylaştıkça artar. Siz küçük büyüklerimiz sitemizde yazar olabilirsiniz biliyor musunuz. Sizlere profil oluşturabiliriz. Sizleri aramızda görmekten onur duyarız. Sizin arkadaşlarınıza, büyüklerinize veya ailenize söylemek istedikleriniz varsa ve bunları paylaşmak istiyorsanız ite burası tam size göre.
Biz sizler için faydalı bağlantılar altında bir çok siteyi icneleyip sizlerin ve ailenizin girmesinde ve ziyaret etmesinde fayda olabilecek bir paylaşımda bulunduk. Biz birkaç tuğla koyduk. Evimizi gelin hep beraber inşa edelim.  
Çocuk ve Ebeveynler İçin Genel Kültür İçin Faydalı Siteler:

 • Afacan Cocuk: Eğlenerek öğrenebileceğiniz çocuklar için ve aileler için bir çok faydalı paylaşımı içinde barındıran güzel bir sitedir.
 • Bilim Çocuk Dergisi:  Tubitak tarafından desteklenen bilim çocuk dergisinin web sitesidir. Çocuklarımız için çok faydalı etkinliklerin ve içeriklerin paylaşıldığı süper bir sitedir. Bilim Çocuk Dergisi, her ayın 15’inde yayımlanıyor. Okuyucularımız, 7 – 15 yaş grubu ilköğretim öğrencileri. Ancak daha küçük ya da daha büyük yaşta okuyucularımız da var. Derginin amacı;Bilimi küçük yaşlardan başlayarak çocuklara  sevdirmek, Çocukların bilim dünyasına katkıda bulunabileceklerini fark ettirmek, Araştırma yapma, soru sorma, merak etme ve okuma isteği uyandırmak, Bilimin yaşamın bir parçası olduğunu göstermek, Bilim alanında yaratıcılığı artırmak, Buluş yapmaya özendirmek.
  Özetle siz değerli küçük ama kocaman kalpli geleceklerimiz için takip edilmesi gereken bir site.
 • BTE - Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği: Bilişim teknolojileri konusunda uzman eğitimcilerin bir araya gelerek oluşturduğu bir paylaşım sitesidir.
 • Çocukça: Çocuklarımızın geliştirimesine yönelik bir çok etkinlik ve oyunu içinde barındıran fayalı ve güzel bir sitedir.
 • Her Çocuk: HerCocuk.Org adresi çocuklar için hazırlanmış oyun, video, öykü, bilgi, inanç, yarışma, sanat ve bir çok haberi içinde barındıran güzel bir sitedir.
 • Sorular İle Aile: Evlilik süreci, aile içi iletişim ve aile –sosyal hayat üzerine güzel bir sitedir.
 • Cici Cee:  Eğlence ve aktviteer, kültür ve sanat, medya yayın, eğitim ve çocuk rehberi gibi bir çok faydalı konu başlığı altına paylaşımda bulunan eğlenceli ve güzel bri sitedir. Site içerisinde bir çok faydalı bilgi bulabilirsiniz.
 • Kütür Çocuk: Trafik, Vücudumuz, çocuk şarkıları, deneyler, oyuncak yapalım, çevremiz vb. bir çok konuda faydalı paylaşımlar bulunduran güzel ve eğlenceli bir sitedir.
 • Güvenli Çocuk: İçinde oyunparkı, çocuk kulübü,bilgi dolabı ve bilim teknoloji, hayvanlar, internet güvenlik gibi bir çok konuda faydalı paylaşımlar bulunduran çocuklaırmız için eğenceli bir web sitedir.
 • Trt Çocuk: Trt’nin çocuk kanalı olan sitedir. Fakat ebeveynlerin çocuklarının televizyon kültürü üzerine güzel bilgiler içinde barındırır. Aynı zamanda ebeveynler site üzerinden yayın akışını görebilir programlar hakkında bilgi alabilirler.
 • Müzikli Alfabe: Çocuklar için çok eğlenceli oyunların, boya kitaplarının, aileler için faydalı bilgilerin bulunduğu çok şirin ve güzel bir sitedir. Çocuklara eğendirerek bir şeyler öğretmeyi hedefleyen güzel bir sitedir.
 • Aktif Yıldızlar: Eğlenceli küpler, benim dünyam,aktif kapılar, oyun parkı vb. bir çok güzel paylaşımı içinde barındıran güzel bir sitedir. Eğlenceli ve keyifli tasarımıyla da çocuklarınızı da mutlu edebilir. Sitede üyelik sistemi mevcuttur.
 • Cemile Cemile: İsm biraz komik gelebilir ama çok şirin bir site olduğunu öncelikle söyleyebiliriz. Akıllı çocuk sofrası, oyunlar,sokak oyunları, hayvanlar alemi gibi bir çok güzel paylaşım site züerinde mevcuttur.
 • Bilgi Evi: GüncelBilim,TeknolojiEğitim, SağlıkKültür, Sanat, Spor ve Yarışmalar gibi etkinlikleri içinde barındıran eğlenceli güzel bir sitedir.
 • Büyükler Giremez: Bilişim Teknolojileri olan Süleyman Sönmez tarafından öğrencilerin Internet okyanusunda aileler ve öğretmenler olarak  yol göstermeye çalışan şirin bir sitedir. Bilinçlendirmeye, yararlı kaynakları önermeye adanmış bir ders programları da site içinde mevcuttur.
 • Her Genç: HerGenc.Org adresi sağlık,inanç, kitap, bilim teknoloji ve hayatın içinden  bir çok konuyu içinde barındıran güzel bir sitedir. 

Sağlık Temalı Güzel Siteler

 • Site çocuk sağığı(çocuk hastalıkları,çocuk nasıl beslenmeli v.b.) ile ilgili bilgiler vermektedir.Güzel tasarlanmış. aynı zamanda bebek resimleri ile desteklenmiş.
 • Site çocuk hatalıkları hakkında bilgi vermektedir. Site tasarımı sadedir.
 • Site çocuk baslenmesi ve çocuk ruh sağlığı hakıında bilgiler vermekterdir. Sİte grafiklerle desteklenmiş.tasarım oldukça güzel.
 • Çocuk psikiyatrisi ile ilgili bozukluklar hakkında ayrıntılı bilgi edinilebilecek bir sitedir.
 • Site grafiklerle desteklenmiş. Sayfada çocuklarda okuma ilgisi ile ilgili bir yazı vardır. Okumanızı tavsiye ederim.

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/